O mně a mé tvorbě

 

Art&Deco by TSD, to je má značka pod kterou se skrývá zkratka jmen - mého, manžela a první dcery, pro ručně malované dekorace do Vašeho interiéru a pokojíčků Vašich dětí i funkční doplňky. Sama miluji, pokud domov je tím pravým domovem a k jeho krásné atmosféře bezpochyby přispívají i věci, které mají skutečnou duši a jsou vyráběny jinak než "masovou" výrobou.

Právě o to se snažím já. Dávat do každé své malby kus sebe a svého vnímání světa.

2

Většina mých maleb jsou malovány akrylovými barvami s atestací i na dětské produkty a barvy ráda vrstvím a vytvářím tak "plasticitu" a originalitu ruční malby. Vedle toho někdy ráda maluji i akvarelem či akvarelovými pastelkami. Motivy mi budiž nejčastěji zvířata a mateřské motivy, spolu s přírodou i přírodními materiály, které velmi ráda používám. Užitkové předměty vznikají tiskem v malé české dílně, se kterou dlouhodobě spolupracuji a vždy dbám vedle krásy i na funkčnost výrobků, vše zkoušíme na sobě a vše je "testováno i na dětech" :)

Vystudovala jsem Střední uměleckou školu textilních řemesel v Praze (návrhářství a modelářství oděvů) a Univerzitu Karlovu (výtvarná výchova - pedagogika). Ale i když školy dávají základ řemeslu a tzv. donutí člověka malovat a malovat, nedají povětšinou to hlavní, a to nesmírnou chuť, inspiraci a lásku k oboru. Ta se vypěstuje až časem, kdy si dotyčný najde svůj styl tvorby a začne vše dělat z čisté radosti a pociťovat to, že by už bez tvoření vůbec nemohl být. 

DSC_4458

Zkušenosti jsem posbírala, jak z výtvarných a rukodělných oborů, tak jsem některé své výrobky, konkrétně hry pro děti, vyzkoušela i v praxi na těch nejkritičtějších "zákaznících" - tedy samotných dětech. Pracovala jsem v Montessori škole jako vychovatelka a dlouhodobě jsem pracovala také jako lektorka ČJ a lektorka uměleckých kurzů, např. Svíčkařství. V průběhu let jsem se mimo dalšího věnovala také mnoha dalším kreativním činnostem - od vizážistiky a spolupráce se známými fotografy a tanečníky ze StarDance přes kreativní ateliéry s dětmi ve Veletržním paláci až jsem se dostala k vlastní tvorbě, která je mi svým charakterem nejbližší. Jsem také maminkou dvou malých krásných holčiček, které mě inspirují  - Sáry a Abigail.

Mám velmi ráda "živý" prodej na různých designových akcích, ale také řemeslných a dobových trzích. Z mnoha vybírám např. DesignLock, Pa-peerMájový den uměleckých řemesel a divadla - Mariánská Týnice, Trh řemesel v Havlíčkově Brodě, Mint Markety, jarmarky v regionálním muzeu Mělník, Baroko na Bylinkovém panství Rochlov v rámci akce Letní barokní festival, Kutnohorské rodinné adventy, Staročeské jarmarky v Toulcově Dvoře a mnoho dalších. 

Mé výrobky najdete i v krásných obchůdkách s českou designovou tvorbou -  Designlink a EnykyBenyky

Tvorba je mou velikou radostí, proto se v každém produktu zrcadlí preciznost a pečlivost, což mě charakterizuje, pokud se jedná o věc, o kterou mi skutečně jde, protože v mnohém jiném občas bývám také slušný "lenochod" :)